انتخاب

سلام من قبلا سوال پرسیدم در مورد دو واحد که کدوم را انتخاب کنم یکی مربع و دیگری مستطیل نزدیک به مربع. واحد مربع حدود ۳ متر سالن بزرگتر اما در فاصله ۱ متری دیوار در هال و اتاق خواب ستون وجود دارد اما روشنایی زیادی دارد و یکی از اتاق خوابها که ستون دارد گوشه اتاق هلال و پنجره خور است اما واحد دیگری حدود ۳ یا ۴ متر کوچکتر ولی مشکل ستون ندارد و اتاق خوابها صاف به نظرتون کدام بهتر است؟؟ یک سوال دیگه اینکه هواکش سرویسها در واحد با ستون از دیوار به بیرون است اماواحد دیگر از سقف به پشت بام رفته است به نظر شما کدام بهتر عمل میکند و هواکشی که از دو طبقه بالا رفته تا پشت بام جابجایی هوا خوب انجام میشود؟؟ در تصویر اندازه پذیرایی کمی تغییر کرده و نقاط قرمز محل ستون هاست
مشاور: انستودیوز 26 شهریور 1395 پاسخ داده شده
26 شهریور 1395

خانم پروین گرامی با سلام و خوشامد گویی مجدد به شما بابت حضور در انستودیوز. همکاران ما پیش از این به پرسش شما پاسخ داده اند. شما می توانید پیشنهاد ما در ارتباط با قسمت اول سوال تان را در این قسمت مطالعه بفرمایید. حال با توجه به نقشه ای که ارسال کرده اید، اگر جهت شمال رو به بالا باشد، نورگیری سالن سمت راست مناسب تر از سالن واحد سمت چپ است. چرا که (اگر شمال بالای نقشه باشد) واحد سمت چپ نورگیری نامناسبی از سمت غرب دارد و واحد سمت راست ار جهت جنوبی نور دریافت می کند. همچنین ارتباط راهپله با سالن سمت چپ به صورتی است که امکان انتقال صدا به این سالن بیشتر است. به علاوه مساحت اضافه شده در واحد سمت چپ به سبب حضور ستون ها تا حدی ضایع شده است. بالکن واحد سمت راست هم دسترسی و نورگیری بهتری نسبت به بالکن واحد سمت چپ دارد. نیمی از بالکن سمت چپ فقط می تواند راهرویی برای رسیدن به نیمه ی دیگر باشد و از این رو این بالکن چندان قابل استفاده به نظر نمی رسد. نهایتا پیشنهاد ما به شما این است که (اگر جهت شمال بالای نقشه است) واحد سمت راست گزینه ی مناسب تری برای سکونت شماست.

مشاوره با معمار و طراح برای خرید خانه مسکونی مناسب

گزینه پیشنهادی برای انتخاب خانه مناسبدر مورد قسمت دوم سوال شما. اگر هواکش واحد سمت چپ (طبق تصویر ارسالی شما) به هوای آزاد راه دارد می توان چنین استنباط کرد که تهویه ی بهتری صورت میگیرد. اما این مساله را نیز نباید فراموش کرد که انتخاب یک فن مناسب در میزان تهویه ی سرویس های بهداشتی و حمام نیز تاثیر بسزایی دارد. به طور کل در اکثر آپارتمان های امروزی هوای سرویس های خدماتی از همین طریق تهویه می شود، یعنی حتی فاصله طبقاتی بیشتر از دو طبقه. پیشنهاد ما به شما این است که با مطالعه ی پاسخی که چند ماه قبل به شما ارائه کرده ایم مزایا و معایب هر دو واحد را در نظر بگیرید و به این نتیجه برسید که کدام فاکتورها در آسایش شما در آپارتمان مهم تر است و سپس به انتخاب واحد مورد نظرتان بپردازید. در پایان به شما پیشنهاد میکنیم اگر امکان تغییر نقشه، یا حضور در بنایی دیگر را دارید، به گزینه های دیگر نیز فکر کنید چرا که با بودجه ای که برای خرید یکی از این دو واحد می پردازید می توانید واحد هایی با نقشه های کارآمد تر هم خریداری نمایید. اگر سوال دیگری دارید در همینجا بیان کنید و در صورت امکان سمت شمال نقشه را برای ما عنوان نمایید.
امتیاز شما به مشاوره

کیفیت:

زمان: