انتخاب کابینت

با سلام و خسته نباشید خدمت شما سوال من در رابطه با کابینت کلاسیک میباشد. همانطور که میدانید د ر کابینت کلاسیک هود تو کار استفاده میشود و کل فضای گاز و گاهی اوقات تا نیمه ، پوشانده میشود .میخواستم بدانم آیا این فضای اطراف گاز خیلی کثیف میشود و نظافت اش سخت است خصوصا اگر رنگش هم سفید باشد ؟و چون ما در آستانه انتخاب کابینت برای خانه جدید هستیم لطف میکنید مرا در تصمیم گری برای اندازه ها و ابعاد و همچنین تعداد حداقلی از قفسه ها و کمدها و کشوها و ویترین هایی اشپزخانه برای کابینت کلاسیک سفید رنگ راهنمایی بفرمایید.تشکر
مشاور: انستودیوز 2 آذر 1395 پاسخ داده شده
2 آذر 1395

سلام خانم قربانی گرامی
از حضور مجدد شما در انستودیوز بسیار خرسندیم.
به نظر می رسد سوال جنابعالی دو بخش کلی دارد.
۱.در قسمت اول در مورد نوع هود صبحت کردید و نگرانی‌تان راجع به کثیف شدن گاز و اطراف آن مطرح نمودید.به این نکته هم اشاره کرده‌اید که کابینت کلاسیک است و لذا هود توکار خواهد بود است و احتمالا تصمیم دارید رنگ سفید را برای کابینت ها انتخاب کنید.
نگرانی شما راجع به کثیف شدن این قسمت کابینت برای ما کمی نا واضح است اگر نگرانی‌تان را درمورد مسائل بهداشتی گاز و هود بیشتر توضیح دهید ما می توانیم پیشنهادی مناسب به شما ارائه نماییم.


۲.در قسمت دوم صحبت‌های جنابعالی٬در مورد تصمیم گیری برای ابعاد و اندازه‌های قفسه‌ها٬کمدها٬ کشوها و ویترین ها راهنمایی خواسته بودید‌. برای ارائه‌ی ی ایده های مناسب در این مورد لازم است اطلاعاتی مناسب در مورد نیازهای شما و شرایط فضای آشپزخانه داشته باشیم،
اطلاعاتی از قبیل ابعاد دقیق آشپزخانه٬ محل قرارگیری پنجره٬ سینک٬ یخچال، خروجی فاضلاب و لوله کشی گاز، نوع یخچال مد نظر شما، تمایلتان به داشتن ماشین ظرفشویی، تصمیمتان بر قرارگیری میز غذاخوری در آشپزخانه و داشتن پیشخوان(بار) برخی مواردی است که به ارائه ی چیدمانی مناسب برای آشپزخانه تان کمک می کند.


در نهایت پیشنهاد ما این است که اطلاعاتی تکمیلی مانند تصاویری از فضای آشپزخانه و سالن به همراه ابعاد آشپزخانه را برای ما ارسال نمایید پس از دریافت این اطلاعات ما می توانیم سوال شما را به طرزی مناسب پاسخ بدهیم، در تصاویر بزرگی فضا، نورگیری آن، رنگ پوشش کف و کاشی دیوار و ... مشخص است و بر اساس آن ما می توانیم حتی برای انتخاب رنگ کابینت به شما گزینه هایی را ارائه کنیم.


امیدواریم که اطلاعات لازم را برایمان ارسال نمایید تا بتوانیم آن طور که شایسته ی شماست، در این مشاوره همراهی تان کنیم.

2 آذر 1395

خانم قربانی گرامی سپاسگزاریم که اطلاعات تکمیلی را برای ما ارسال نمودید.

در مورد قسمت اول سوالتان پیشنهاد می کنیم به دو نکته دقت کنید، حتما تناسبات صحیح قسمت پیرامون گاز را مورد توجه قرار بدهید. با توجه به این که زمان زیادی از کار در آشپزخانه به طبخ غذا و کار با گاز می گذرد، پیشنهاد می کنیم به طراح تاکید کنید که فضایی با ارتفاع و عرض مناسب برایتان طراحی نماید، همانطور که مشاهده می کنید تصویر سمت چپ فضایی غار مانند را ایجاد کرده که به لحاظ ارتفاعی و عرضی مناسب کار نیست. هم فاصله ی گاز از دو طرف ستونک ها بسیار کم است و هم ارتفاع برای کار کردن مناسب نیست. اما تصویر سمت راست، به لحاظ عرضی و ارتفاعی تناسبات صحیحی دارد و کار کردن در این فضا راحت است.


مشاوره برای انتخاب کابینت مناسب دو حالت مناسب و نا مناسب برای قسمت بالای گاز

در صورتی که به لحاظ عرضی فضای کافی در اختیار ندارید، به شما پیشنهاد می کنیم از مدل های هودی استفاده کنید که سطح روی کابینت را نمی پوشانند. دو تصویر زیر ایده هایی در این مورد را به شما ارائه می کنند.


ایده برای طراحی بالای گاز کابینت کلاسیک دو حالت پیشنهادی برای طراحی قسمت بالای گاز

برای طراحی چیدمان فضا نیز با توجه به لوله کشی گاز و فاضلاب گزینه ها کمی محدود هستند. ما طرح های کلی موجود را به دو حالت تقسیم کرده ایم. حالت اول دو تصویر زیر هستند، در این دو حالت دیواره ی سمت راست به یخچال اختصاص داده شده و کابینت های در دسترس شما مساحت بیشتری خواهند داشت. و در یکی از این دو حالت استفاده از پیشخوان برای صبحانه خوری را نیز به شما پیشنهاد کرده ایم.
مشاوره طراحی داخلی آشپزخانه ی منزل با کابینت ممبران

قرار گیری یخچال در سمت راست و ایجاد فضای بیشتر برای کابینت ها


در تصاویر زیر مشاهده می کنید که تصویر سمت راست آن حالتی است که برای شما طراحی شده. در صورتی که تمایل دارید از بار یا پیشخوان نیز استفاده کنید، می توانید پیشخوانی به طول 1.5 متر در این قسمت داشته باشید و با این کار تا حدودی حریم فضای آشپزخانه را مجزا می کنید و کار کردن در این محیط در زمان حضور مهمان ها برای شما راحت تر خواهد بود.


آیا طرح کابینت و پیشخوان آشپزخانه مناسب است سه حالت با پیشخوان و کابینت دیواره ی سمت راست

برای تصمیم گیری در مورد این که کدام چیدمان بهتر است، باید در نظر داشته باشید که سایر فضاهای منزلتان رو به چه قسمتی چیدمان خواهند شد. پیشنهاد ما به شما این است که ارتباطی بین چیدمان مبل ها و طراحی آشپزخانه برقرار کنید، به این صورت که پیشخوان باعث شود دید به فضا محدود شود و در عین حال، یخچال در محلی قرار بگیرد که زمانی که باز می شود چندان در دید نباشد.


امیدواریم توانسته باشیم تا حدودی پاسخگوی سوالات شما دوست گرامی بوده باشیم. در صورتی که احساس می کنید مسائل دیگری باید در این پاسخ ارائه شود حتما مساله را با ما در میان بگذارید تا شمارا همراهی کنیم.
2 آذر 1395

با تشکر فراوان از صبر و حوصله و دقتی که در پاسخگویی دارید،دو سوال دیگر از حضورتان داشتم اول اینکه اصول نورپردازی در اشپزخانه برای زیباتر شدن ان چگونه است و دوم اینکه بهترین جنس کفپوش برای اشپزخانه چیست ؟

باز هم ممنونم
2 آذر 1395

خانم قربانی گرامی

به طور کلی برای نورپردازی آشپزخانه بهتر است شما یک نورپردازی فعالیتی داشته باشید، به این معنا که سطوحی که روی آن ها کار انجام می شود، مثل گاز و کابینت هایی که مواد و غذاها را روی آن آماده میکنید، نور پردازی شوند. در کنار آن روشنایی کلی فضارا نیز با منابع نوری دیگر تامین نمایید.
چطور باید آشپزخانه را نورپردازی کنیم

نورپردازی های مهم آشپزخانه


در مورد پوشش های کف، تقریبا تمامی پوشش های امروزی برای آشپزخانه مناسب هستند و نحوه ی نگهداری آن هاست که مساله ی اساسی تری در این بین می باشد. همکاران ما در مجله ی سایت چند مصالح مناسب برای کف آشپزخانه را به همراه مزایا و معایب هریک معرفی کرده اند که پیشنهاد می کنیم حتما این مطلب را مطالعه کنید. نکات گفته شده کامل و مناسب است و شما را به طرزی مناسب برای تصمیم گیری هدایت خواهد کرد.