انتخاب پرده

با سلام و تشکر از سایت خیلی خوبتون.من قصد دارم پرده پذیرایی خانه ام را عوض کنم احساس میکنم اصلا پرده ای که زدم قشنگ نیست و به رنگ بقیه وسایل نمیخوره ولی نمیدونم چه رنگی انتخاب کنم که به مبلمان و کاغذ دیواری های پذیرایی بیاد.براتون عکس میفرستم .متشکرم ممنون
مشاور: انستودیوز 19 مرداد 1395 پاسخ داده شده
19 مرداد 1395

سلام خانم سمیه گرامی

از حضور شما در انستودیوز بسیار خوشحالیم، به خاطر تاخیر پیش آمده در پاسخگویی به شما صمیمانه عذرخواهی می کنیم و تلاش میکنیم در همراهی های بعدی در زمان کوتاه تری پاسخگوی شما باشیم.

پاسخ سوال شما در بر گیرنده ی چند نکته است:
*سبک پرده ای که انتخاب می کنید
*نورگیری سالن نشیمن تان.
*ترکیب رنگ پرده و هارمونی آن با سایر عناصر چیدمانی

در مورد سبک پرده، با توجه به فضای منزلتان پیشنهاد میکنیم اگر به فضاهای رسمی و مجلسی علاقه دارید از پرده های پارچه ای چند لایه و اگر تمایل دارید فضایی صمیمی و متفاوت داشته باشید از ترکیب پرده های پارچه ای و بالارونده(اینجا شید های رومن) استفاده کنید.
مشاوره دکوراسیون و رنگبندی پرده و کاغذ دیواری خانه

ترکیب پرده های رومن و پارچه ای


بر اساس تصویری که ارسال کرده اید به نظر می رسد با توجه به سقف کاذب سالن نشیمن امکان نصب حداکثر دو لایه  پرده پارچه ای بلند وجود داشته باشد. در حال حاضر پرده ی نشیمن منزل شما به دلیل استفاده از پارچه ی ضخیم سفید، فضای سالن را کمی بسته و محدود نشان می دهد،  در واقع این پرده به لحاظ  ظاهری مانند یک دیوار عمل می کند و تداوم فضایی اتاق را از بین برده است. و شاید به همین دلیل باشد که علی رغم داشتن رنگی ساده و خنثی، احساس مناسبی در شما ایجاد نمی کند. پیشنهاد اول ما به شما این است که در صورتی که نور و دید مناسبی از پنجره تان دارید، پارچه ی لایه ی زیرین پرده را شفاف تر کنید مثلاً می توانید از پارچه های توری نیمه شفاف به رنگ کرم روشن یا سفید استفاده کنید.


مورد بعدی، رنگ لایه ی رویی پرده است. یک راه حل مناسب در زیبایی دکوراسیون منزلتان، هارمونی رنگی میان پرده، کوسن ها و فرش است. برای لایه ی رویی پرده تان از رنگی استفاده کنید که دو یا سه درجه از رنگ فرش تیره تر باشد. همچنین می توانید کوسن ها را نیز متناسب با پرده تان انتخاب کنید. می توان از پارچه پرده رویی، روکش های جدید برای کوسن ها نیز تهیه کرد تا فضا یکدست تر شود و اغتشاش رنگ در سالن تان به وجود نیاید.


در تصاویر زیر می توانید نمونه ای از ترکیب پارچه های پرده و کوسن و نیز رنگها و طرح های پیشنهادی مناسب برای دکوراسیون منزلتان را مشاهده کنید.
مشاوره انتخاب کاغذ دیواری و پرده ی منزل

یکی از ترکیب رنگ های پیشنهادی


ترکیب رنگ کرم، قهوه ای و عنابی برای پرده و کوسن ها، برایمنزل شما مناسب است. همچنین می توانید از این طرح پرده های پارچه ای که لایه ی رویی آن تک رنگ هستند، استفاده کنید. رنگ های پیشنهادی را در عکس ها مشاهده می کنید.
مشاور طراحی داخلی برای انتخاب رنگ پرده

سه رنگ پیشنهادی برای لایه ی رویی پرده


مجددا تاکید میکنیم که چاره ی اساسی در منزل شما می تواند تغییر پارچه ی صلب زیرین، به پارچه ای شفاف و سبک باشد، این کار باعث می شود خانه تان هم بزرگتر و دلباز تر به نظر برسد. امیدواریم پاسخ ارائه شده برای شما رضایت بخش بوده باشد، اگر این پاسخ برایتان رضایت بخش نیست و حس میکنید باید توضیحات بیشتری به شما ارائه کنیم حتما این مساله را از همین طریق با ما در میان بگذارید تا پاسخی تکمیلی برایتان ارائه کنیم.


امتیاز شما به مشاوره

کیفیت:

زمان: