انتخاب موکت

سلام.خسته نباشید.دوتا قالی دوازده متری کرم رنگ گل گلی با طرح برجسته دارم.خونه ی جدیدمون بزرگتره و سه تا دوازده متری میخوری میخوام موکت بخرم به نظرتون موکت طرح رادین ظریف مصور که گل داره خوبه یا موکت با طرح هندسی بگیرم موکت ساده دوس ندارم .برا اتاق دخترم هم موکت عروسکی پالاز انتخاب کردم به نظرتون خوبه انتخابم اگه دخترم بخواد بشینه رو موکت اذیت نمیشه؟ممنون میشم کمکم کنید.
مشاور: انستودیوز 24 شهریور 1395 پاسخ داده شده
24 شهریور 1395

سلام خانم آیلی گرامی
از حضورتان در میان مخاطبان انستودیوز بسیار خوشحالیم
به نظر می رسد فرش هایی که انتخاب کرده اید فرش هایی دارای نقش و نگار هستند، ازا ین رو خرید موکت طرح دار را چندان به شما پیشنهاد نمی کنیم. چرا که معمولا موکت طرح دار برای فضاهای بزرگی که فرش در آن ها استفاده نمی شود جلوه ی زیباتری ایجاد می کند.
فرش به خودی خود عنصری جلوه بخش است که با طرح و نقش خود فضا را زیبا می کند، حال اگر زیر فرش موکت طرح دار قرار بدهید این احتمال وجود دارد که فضا بیش از حد شلوغ به نظر برسد و زیبایی فرش و موکت نیز دیگر به چشم نیاید.
دقت داشته باشید که موکت طرح دار، الگویی تکرار شونده دارد که وقتی این الگو با فرش طرح دار قطع شود، دیگر موکت جلوه ای که می تواند داشته باشد را نخواهد داشت.
پیشنهاد ما به شما این است که مصالح عادی کف خانه را نیز بررسی کنید، اگر سنگ یا سرامیک زیبایی در کف خانه دارید اجازه بدهید همان مصالح جلوه ی لازم را به فضای منزلتان ببخشند و اگر به دلائلی موکت را ترجیح می دهید، از موکت های ساده تر استفاده کنید. مثلا از موکت هایی با طرح هندسی ساده که اختلاف رنگ طرح و زمینه خیلی کم باشد.


برای اتاق کودک نیز موکت های پلی پروپیلن مناسب تر هستند. دقت داشته باشید که هرچه تراکم الیاف موکت بیشتر باشد، موکت برای کودک مناسب تر است، همچنین موکت ضخیم تر در مقابل ضربه و نفوذ کثیفی ها مقاوم تر است.
در کل باید بدانید هرچند موکت ها به دلائل مختلفی برای اتاق کودک مناسب هستند و استفاده از آن ها برای اتاق کودکان توصیه می شود، اما قابلیت موکت در جذب گرد و غبار آلرژی زا مساله ای غیر قابل انکار است و با توجه به این که کودکان زمان زیادی را روی زمین و در حال بازی هستند شما باید هرازگاهی موکت را به خوبی تمیز کنید تا آلرژن ها(مخصوصا اگر حیوان خانگی دارید) به کودکتان آسیبی نرسانند.


در صورتی که سابقه ی بیماری های آلرژیک در شما یا همسرتان وجود دارد لازم است بررسی های بیشتری در این خصوص انجام بدهید، پیشنهاد ما به شما این است که از والدینی که کودکانی هم سن و سال فرزند شما دارند هم تحقیق کنید و ببینید که آن ها برای کف اتاق کودکشان از چه پوششی استفاده کرده اند و نسبت به این پوشش ها چه نظری دارند. اگر نسبت به آلرژن ها دقت خاصی دارید، شاید بعد از این تحقیق نتیجه بگیرید که استفاده از کفپوش چوب و فرش برای فضای کودک انتخاب مناسب تری است.امیدواریم پاسخ ارائه شده به شما در تصمیم گیری بهتر کمک کرده باشد. در صورتی که لازم میدانید نکات بیشتری در این خصوص برایتان ذکر شود حتما مساله را با ما در میان بگذارید تا پاسخگوی شما باشیم.

امتیاز شما به مشاوره

کیفیت:

زمان: