انتخاب مدل (راحتی یا استیل) و رنگ مبلمان

باسلام و احترام خدمت کارشناسان محترم کلا منزل ما حدود 80 متر است . پذیرایی به شکل مستطیل می باشد من به خاطر بزرگ نشان دادن پذیرایی برای آشپزخانه اپن استفاده نکردم و خیلی هم تاثیر داشت کابینت ها بیشترش سفید براق و در قسمت های پایینی چوب قهوه ای کم رنگ کار کردم. پرده آشپزخانه نسکافه ای مدل زبرا می باشد و کل نور پذیرایی از دو تا پنجره آشپزخانه می باشد و رنک کاشی آشپزخانه هم نسکافه ای می باشد. کف اتاق ها سرامیک طوسی کم رنگ می باشد و دیوارها استخوانی می باشد میز تلویزیونم هم قهوه ای می باشد . هنوز هیچ دکوری برای منزل خریداری نکردم اول می خواستم مبلمانم را بخرم و بعد بقیه چیزها را با آن هماهنگ کنم خودم کلا از خانه های با رنگ های شاد طراحی شدند دوست دارم و رنگ سبز و آبی هم دوست دارم . به نظر شما مبلم را کلا سبز بخرم یا کلا آبی یا سفید بخرم با کوسن های سبز یا آبی ؟ آیا صندلی های میز ناهارخوری هم با رنگ مبلمانم یک رنگ بخرم یا نه رنگ های مختلف چون آشپزخانه با پذیرایی یکسره است . با تشکر و احترام از راهنمایی شما
مشاور: انستودیوز 14 شهریور 1395 پاسخ داده شده
14 شهریور 1395

سلام دوست گرامی

با سپاس از اینکه سوالتان را در انستودیوز مطرح کرده اید، در خصوص سوالی که برای مبلهایتان پرسیده اید از نظر ما بهتر است با توجه به مساحت خانه، مبلمانی به رنگ روشن و خنثی خریداری کنید، همچنین مدل مبلها بهتر است از انواع راحتی و پایه دار باشد، نه مبلهایی که به زمین چسبیده اند، سعی کنید ابعاد مبلها نیز خیلی بزرگ نباشد.


به این خاطر مبل های رنگ روشن را به شما پیشنهاد میکنیم که مبلهایی با رنگ آبی یا هر رنگ شدت دار دیگر، در فضاهایی که مساحت بالایی ندارند جلوه ی خوبی ایجاد نمی کنند و بر فضا غلبه خواهند کرد و نهایتا جلوه ی زیبایی که در فضای وسیع نمایشگاه دارند را در منزل شما نخواهند داشت، اما مبل های رنگ روشن و خنثی، به آرامی در فضا می نشینند و با هر رنگبندی دیوار و کف و فرش و پرده هماهنگ می شوند.


برای رنگبندی فضا نیز می توانید از کوسن های مختلف استفاده کنید که مدل های آن را در تصاویر زیر برایتان آورده ایم.

چطور رنگ کوسن را انتخاب کنم

مدل های مختلف کوسن با رنگبندی مورد نظر شمامشاوره انتخاب رنگ کوسن برای مبل

چند مدل کوسن سبز و آبی روی مبل های خنثی


مزیت این رویکرد در طراحی داخلی این است که شما می توانید چند ماه بعد، کوسن ها و پرده ها را تغییر بدهید و مثلا از رنگ قرمز فلفلی برای دکور منزل استفاده کنید و با کمترین میزان هزینه، تغییرات ظاهری اساسی ای در خانه ایجاد نمایید.


با این امید که پاسخ بیان شده برایتان راهگشا بوده باشد از شما خواهشمندیم در صورتی که نکات دیگری برای تکمیل مساله لازم است آن ها را با ما در میان بگذارید تا پاسخ کامل تری به شما ارائه نماییم.

امتیاز شما به مشاوره

کیفیت:

زمان: