انتخاب مبلمان و رنگ

سلام وقت بخیر من قصد سفارش مبلمان برای جهیزیه ام رو دارم با توجه به اینکه قراره دو مدل مبل داشته باشم در خصوص انتخاب و همچنین رنگ این سرویس ها و همخونی دو سبک با هم دیگه مشکل دارم من بین سرویس پذیرایی شماره 1 و 2 شک دارم که کدوم رو بخرم و در مورد سرویس راحتی اینکه چه رنگیندی رو برای چیرمان استفاده کنم. کدوم سرویس جدیدتر و بهتره و اینکه میتونم برای مدت طولانی نگرام دمدمه شدن اون نباشم و همچینین برای انتخاب میز تلویزیون متناسب با این سرویس ها ممنون میشم راهنمایی ام کنید
مشاور: انستودیوز 25 آبان 1395 پاسخ داده شده
25 آبان 1395

با عرض سلام خدمت خانم سعیده گرامی
از حضور شما در جمع مخاطبین انستودیوز بسیار خوشحالیم. در خرید مبلمان،یکی از فاکتورهایی که باید در نظر گرفته شود، تناسب ابعاد سرویس مبلمان با فضاست. برای مثال بسیار دیده شده افراد سرویسی را در فضای نمایشگاه دیده و پسندیده اند اما پس از خرید و چیدمان در منزل دکوراسیون ایده آل مد نظرشان ایجاد نشده است چرا که ابعاد مبلمان متناسب با ابعاد فضا نبوده و در نتیجه حالا که مبلمان خریداری  شده و امکان تعویض آن وجود ندارد، چیدمانی از روی اجبار صورت می گیرد که در پی آن نه تنها فضا شیک به نظر نخواهد رسید بلکه زیبایی مبلمان نیز دیگر به چشم نخواهد آمد. با توجه به همه گیر بودن این موضوع و رایج شدن این اشتباهات در خرید مبلمان همکاران ما در مجله ی انستودیوز مطلبی جامع در این خصوص با عنوان پنج دلیل برای اینکه بدانید مبل استیل برای منزل شما مناسب است یا خیر؟  را نوشته اند که پیشنهاد میکنیم پس از بررسی این مشاوره حتما آن را مطالعه کنید.


بنابر صحبت هایی که پیشتر مطرح شد، بهتر است شما در درجه ی اول از فضای منزل خود اطلاع پیدا کرده، سپس اقدام به خرید کنید، تا قبل از صرف هزینه ی زیاد، از نتیجه ی نهایی اطمینان کامل داشته باشید. تصویر زیر حداقل ابعاد لازم برای چیدمان 2 ست  سرویس  در نشیمن و پذیرایی را نشان میدهد.
مشاوره آنلاین چیدمان منزل

ابعاد فضای مورد نیاز جهت چیدمان سرویس مبلمانانتخاب از میان دو سرویس ارسالی شما نیز امری سلیقه ای بوده و بسته به سبک دکوراسیون مورد نظر شما متفاوت خواهد بود. مبلمان ارسالی شما با چوب رنگ سفید، فضایی رسمی تر و مجلل تر به وجود می آورد ،علاوه بر این رنگ سفید چوب ها به دلیل خنثی بودن، همنشینی مناسبی با هر رنگ دیگری برای سایر قسمت های دکوراسیون خواهد داشت و با توجه به اینکه اطلاعی از فضای منزل نداشته و تصمیم قطعی در رنگ های مورد استفاده در دکوراسیون نگرفته اید، دست شما برای انتخاب رنگ باز تر خواهد بود. اما دقت داشته باشید که این سرویس نیاز به فضای پذیرایی بزرگتری نسبت به سرویس با رنگ چوب دارد تا جلوه ی خود را به طور کامل حفظ کند.
در مورد سرویس نشیمن نیز انتخاب رنگ، باز هم به انتظار شما از دکوراسیون و حس حال مورد نظراز فضا دارد. اینکه آیا رنگ های سرد را برای دکور منزل ترجیح می دهید یا رنگ های گرم، تضاد و کنتراست در فضا را دوست دارید یا رنگ هایی از یک تناژ. دقت داشته باشید رنگ مبل ها در رنگ انتخابی برای فرش ها و پرده ها حتی تابلو های دکوری نیز تاثیر گذار است بنابراین قبل از خرید به همه جوانب فکر کرده و طرحی کلی و الگویی خاص از دکوراسیون در ذهن خود مجسم کنید سپس اقدام به خرید نمایید. جنس پارچه نیز بسته به میزان استفاده از مبل ها، رفت و آمد در منزل و رنگ انتخابی برای مبل متفاوت است. بعنوان مثال برای رنگ های روشن بهتر است از چرم استفاده شود تا قابل شستشو و تمیز شدن باشد.
در خصوص مبل راحتی ارسالی نیز معمولا بهتر است دو رنگ تیره در یک سرویس به کار نروند، برای مثال رنگ زغالی از شفافیت رنگ قرمز تا حدودی کاسته و به مرور خسته کننده خواهد بود.
رنگ های ملایم مانند صورتی گچی، گلبهی و آبی فیروزه ای از رنگ های پرطرفدار برای دکوراسیون خانه هستند چراکه هم ملایم بوده و انتخاب آن ریسک زیادی به همراه نخواهد داشت و هم از طرفی مانند رنگ های شکلاتی یا کرم و قهوه ای که در اکثر خانه ها مشاهده می کنیم، تکراری نیستند. بنابراین می توانید در انتخاب خود این گزینه ها را نیز در نظر داشته باشید.نمونه ای از دکوراسیون با این رنگ ها را در تصویر زیر مشاهده می نمایید.
راهنمایی آنلاین انتخاب رنگ دکوراسیون

نمونه دکوراسیون با رنگ های پیشنهادی
امیدواریم راهنمایی های ما تا حدودی راهگشای مساله شما در این مرحله باشد، در صورتی که اطلاعات بیشتری در خصوص فضای منزل و رنگ های مورد نظر داشتید، خوشحال می شویم با نکاتی دقیق تر به مساله شما پرداخته و راهنمایی بیشتری در بحث چیدمان و ویژگی هر رنگ در فضا به شما ارائه دهیم.

امتیاز شما به مشاوره

کیفیت:

زمان: