انتخاب رنگ

با سلام و تشکر از سایت بسیار خوبتون از کارشناسان محترم میخواستم مرا در انتخاب رنگ مناسب روتختی برای سرویس خواب طرح و رنگ چوب (رنگ سرویس خواب متمایل به زرشکی است) راهنمایی کنند، لازم به ذکر است رنگ دیوارهای اتاق سفید و رنگ کف کرمی بسیار روشن است. آیا رنگ روتختی ای که در تصاویر ارسال شده با تخت مذکور تناسب دارد؟ رنگ پیشنهادی شما چیست؟ ممنون میشم اگه در انتخاب نوع و رنگ پرده و فرش اتاق خواب با این رنگ سویس خواب منو راهنمایی کنی با سپاس فراوان
مشاور: انستودیوز 24 خرداد 1395 پاسخ داده شده
24 خرداد 1395

درود بر شما دوست گرامی

خوشحالیم که سوالتان را در انستودیوز مطرح کرده اید.

برای سرویس خواب به رنگ چوب تیره گزینه های رنگبندی زیادی می توانید داشته باشید. لذا رنگ مورد علاقه خود را مشخص نمایید و توجه داشته باشید که در انتخاب رنگ پرده، فرش و روتختی ارتباط و هماهنگی برقرار باشد، برای مثال توجه نمایید که رنگ مثلا روتختی در نقش های روی پرده وجود داشته باشد تا چشم بیننده آن رنگ خاص را در کل اتاق دنبال کند و کلی واحد از فضای اتاق خواب به چشم بیاید.


در ادامه انواع رنگبندی که می تواند با رنگ چوب تیره سرویس خواب همنشینی مناسبی داشته باشد خدمتتان ارائه شده است.


گزینه اول رنگ های خنثی و هم خانواده رنگ قهوه ای است. در این نوع رنگبندی محیطی آرام و بدون رنگ های شاخص خواهید داشت:

ترکیب رنگ قهوه ای و کرم اتاق خواب

ترکیب رنگ قهوه ای و کرم اتاق خواب


در گزینه دوم می توانید از رنگ های شادتر همچون قرمز و بنفش استفاده کنید. توجه داشته باشید که در کنار این رنگ ها به اندازه کافی از رنگ های روشن و خنثی مثل سفید و کرم روشن نیز استفاده کنید تا روشنایی محیط کم نشود.
ترکیب رنگ قرمز و قهوه ای در اتاق خواب

ترکیب رنگ قرمز و قهوه ای در اتاق خوابترکیب رنگ بنفش و قهوه ای تیره در اتاق خواب

ترکیب رنگ بنفش و قهوه ای تیره در اتاق خواب


در گزینه سوم که نزدیک به تصویر روتختی است که ارسال کرده اید از رنگ های فیروزه ای و سبز در کنار سرویس خواب قهوه ای استفاده می شود. در پاسخ به سوال شما باید بگوییم که تصویر ارسالی برای روتختی مناسب به نظر میرسد. توصیه می کنیم در انتخاب فرش و پرده نیز از دو رنگ فیروزه ای و کرم یا طلایی استفاده کنید تا ارتباط و هماهنگی بین روتختی، پرده و فرش برقرار باشد. روتختی انتخابی شما دارای زمینه روشن همچون سفید یا کرم روشن نیست لذا لازم است برای آنکه اتاق تان بازتر به نظر برسد بایستی رنگ های روشن را وارد تخت کنید؛ بالش ها و کوسن ها به رنگ روشن می تواند ترکیب مناسبی ایجاد نماید. در تصاویر زیر نمونه هایی از رنگبندی فیروزه ای و سبز و قهوه ای را مشاهده می کنید .
ترکیب رنگ فیروزه ای و سبز به همراه سرویس تخت خواب قهوه ای تیره

ترکیب رنگ فیروزه ای و سبز به همراه سرویس تخت خواب قهوه ای تیرهترکیب رنگ فیروزه ای کرم و قهوه ای تیره در اتاق خواب

ترکیب رنگ فیروزه ای کرم و قهوه ای تیره در اتاق خواب


امیدواریم پاسخ ارائه شما برای شما مفید بوده باشد . در صورتی که سوال دیگری ذهن شما را درگیر کرده است می توانید از همین طریق با ما در میان بگذارید.

 

ارسال پاسخ