انتخاب رنگ کاغذ دیواری و ام دی اف کمد که با رنگ طوسی سرامیک ست بشه

سلام. من یه مطب خریدم که سرامیک طوسی داره. سقف هم تایل آرمسترانگ هست. برای کمد دیواری از MDF سفید میخوام استفاده کنم که با طوسی جور در بیاد.ولی برای کاغذ دیواری نمیدونم چیکار کنم..نمیخوام فضای اتاق بی روح باشه. ضمنا رنگ درهای ورودی ماهگونی هست.
مشاور: انستودیوز 23 خرداد 1395 پاسخ داده شده
23 خرداد 1395

سلام خانم طواف زاده گرامی

خوشحالیم که به مخاطبان انستودیوز پیوسته اید و سوالتان را با ما در میان گذاشته اید.

در ابتدا خرید مطب جدیدتان را به شما تبریک می گوییم. لازم به ذکر است که برای فضاهای درمانی بهتر است از رنگ های آرامش بخش استفاده کرد تا از استرس بیماران کاسته شود. لذا سه رنگبندی به شما پیشنهاد می کنیم:

رنگ سبز:

رنگ سبز باعث ایجاد آرامش در افراد می شود و معمولا در طراحی داخلی بیمارستان ها از آن استفاده می کنند. رنگ های خاکستری کف و سفید کمد دیواری رنگ هایی خنثی هستند و در کنار رنگ های دیگر همنشینی خوبی دارند. در گزینه اول رنگ سبز را به شما پیشنهاد می کنیم. در تصویر زیر نمونه هایی از فضاهایی که از رنگ سبز استفاده کرده اند به همراه نمونه هایی از طرح کاغذ دیواری با همین رنگ نشان داده شده است.

استفاده از رنگ سبز در فضای داخلی مطب

استفاده از رنگ سبز در فضای داخلی مطبرنگ آبی:

رنگ آبی نیز جزء رنگ های آرامش بخش محسوب می شود و برای فضاهای درمانی می تواند مناسب باشد. در شکل زیر نمونه هایی از فضاهای درمانی با رنگ آبی و همچنین نمونه هایی از طرح کاغذ دیواری نشان داده شده است.

استفاده از رنگ آبی در فضای داخلی مطب

استفاده از رنگ آبی در فضای داخلی مطبرنگ زرد:

رنگ زرد نسبت به دو رنگ قبلی دارای انرژی و گرمای بیشتری است. اگر علاقه مندید تا انرژی بیشتری به بیماران انتقال دهید رنگ زرد می تواند مناسب باشد. در شکل زیر چند نمونه فضاها با رنگ زرد و همچنین نمونه های طرح کاغذ دیواری نمایش داده شده است.

استفاده از رنگ زرد در طراحی فضای مطب

استفاده از رنگ زرد در طراحی فضای مطب


امیدواریم پاسخ ارائه شده رضایت شما را جلب کرده باشد. اگر چنانچه نقائصی در پاسخ ارائه شده احساس می کنید و یا سوال دیگری برایتان پیش آمده است ، حتما با ما درمیان بگذارید.

ارسال پاسخ