انتخاب رنگ موکت

سلام خسته نباشید ، لطفا منو توی انتخاب رنگ موکتم با توجه به رنگ فرشم راهنمایی میکنید ممنونم
مشاور: کارشناس انستودیوز 5 مهر 1397 پاسخ داده شده
5 مهر 1397

سلام دوست عزیز. از اینکه سوالتان را در انستودیوز مطرح کردید سپاسگزار ایم.


برای داشتن یک ترکیب رنگی و چیدمان مناسب در منزل، درنظر گرفتن رنگ موکت و فرش به تنهایی کافی نیست. بلکه عوامل دیگری مثل مساحت فضا، میزان روشنایی و نور، رنگ دیوارها، رنگ پرده ها و مبلمان نیز بسیار تاثیر گذار هستند. مثلا اگر فضای شما مساحت کوچکی دارد یا نور کمی دریافت می کند، بهتر است از رنگ های روشن در این فضا استفاده کنید تا دلبازتر به نظر برسد.


با توجه به ترکیب رنگ های اصلی فرش شما که متشکل است از رنگ های کرم، طوسی، آبی و قهوه ای، در قدم اول بهتر است برای انتخاب رنگ موکت نیز از یکی ازهمین رنگ ها استفاده کنید. و مهم تر از همه اینکه چون موکت بخش زیادی از فضای شما را دربر می گیرد و اثر زیادی بر محیط می گذارد، رنگ آن باید به گونه ای انتخاب شود که تقریبا خنثی بوده (مانند کرم،طوسی و ...) و در طول زمان باعث دلزدگی شما نشود. البته پیشنهاد ما به شما استفاده از رنگ کرم می باشد. چون اولا، زیبایی رنگ و نقشه ی فرش شما روی موکت کرم به خوبی جلوه می کند. دوما، رنگ کرم رنگ روشنی است و باعث دلباز به نظر رسیدن فضای شما می شود. علاوه بر این، به خوبی با رنگ های مبل ها و دیگر مبلمان منزل شما ست خواهد شد.


دررابطه با طرح موکت، بهتر است از موکت با طرح ساده استفاده کنید. زیرا استفاده از موکت طرح دار و مخصوصا با طرح شلوغ در زیر این فرش، باعث می شود فضای شما شلوغ تر به نظر برسد.


تصاویر زیر چند نمونه رنگ پیشنهادی برای موکت را برای شما نشان می دهد:




چگونه فرش را با رنگ موکت ست کنیم؟

نمونه های استفاده از موکت با رنگ کرم و روشن


امیدواریم پاسخ خود را به خوبی دریافت کرده باشید. درصورتیکه نیاز به راهنمایی های بیشتر و تخصصی تر داشته باشید می توانید سوال خود را از طریق بخش مشاوره حرفه ای با ما درمیان بگذارید.



ارسال پاسخ