انتخاب رنگ دیوار ، مبلمان و کاغد دیواری

با سلام من سالن نشیمن خونم دو طرف کاغذ دیواری داره و ترکیب رنگ پرده و کاغذ دیواری نزدیک هم هستند. حالا میخوام بپرسم به نظر شما چه ترکیب و یا کاغذ دیواری رو برای بقیه دیوار و رنگ سقف رو چی بزارم ؟ سوال اولم اینه به نظر شما کاغذ دیواری بزارم یا رنگ کنم ؟ دوم اینکه چه رنگی بزارم که بهشون بخوره . و رنگ سقف چی باشه و به چه صورت یعنی همش یک دست و یا بخش هایی ازش رنگ بشه بهتر نشون میده ؟ و سوال سوم اینکه به نظر شما بخوام مبل خریداری کنم چه رنگی انتخاب کنم که به این ترکیب بخوره؟
مشاور: انستودیوز 13 خرداد 1395 پاسخ داده شده
13 خرداد 1395

سلام جناب آقای محمد گرامی

از اینکه سوالتان را در انستودیوز مطرح کرده اید بسیار خوشحالیم.

رنگبندی پیشنهادی ما برای فضای منزل شما به صورت تصویر زیر است. فضایی که شما تا به اینجا ایجاد کرده اید فضایی آرام و سنگین است و استفاده ی زیاد از رنگ های متفاوت در آن مناسب نیست، بهتر است دیوار روبرویی را رنگ کنید و از کاغذ استفاده نکنید. رنگ هایی مثل نباتی روشن، شیری یا سفید-کرم می توانند گزینه های مناسبی برای رنگ آمیزی این دیوار باشند.


برای رنگ آمیزی سقف نیز بهتر است از رنگی که یک پرده از دیوار روشن تر است استفاده کنید. به این صورت که یا سقف کاذب دور تا دور را به این رنگ بزنید، یا قسمت وسط سقف را رنگ آمیزی کنید، در هر دو حالت بهتر است قسمت دیگر فضا به رنگ سفید باشد. البته پیشنهاد ما رنگ کردن قسمت پیرامونی است، چرا که بعد از رنگ کردن دیوار، خوب است قسمتی از فضا به رنگ سفید باشد تا با خالی از رنگ بودن فضایی برای تنفس و باز بودن فضا ایجاد شود.
فضای پذیرایی با کاغذ دیواری راه راه طلایی

رنگبندی متناسب با فضای فعلی منزل شما


در خصوص رنگ بندی مبلمان گزینه های متنوعی پیش روی شماست. می توانید از مبل هایی با چوب هایی به رنگ سفید یا رنگ چوب استفاده کنید، همچنین مبل های پایه استیل برای فضای خانه تان مناسب هستند. در خصوص پارچه ی مبل ها، دو حالت کلی مطرح است: حالت اول پارچه های رنگ روشن خنثی با کوسن های رنگ شاد.حالت دوم پارچه هایی با رنگ های شاخص تر از حالت اول و کوسن های رنگ روشن، حالت سوم، ترکیب حالت اول و دوم، با دو عدد مبل تک به رنگی متفاوت با مبل های دیگر.


برای حالت اول می توانید از پارچه هایی به رنگ شیری، سفید، کرم استفاده کنید و کوسن هایی به رنگ دلخواه، مثلا ترکیب (سرخابی-سفید-زرد) یا (فیروزه ای و آبی آسمانی) استفاده کنید. در حالت دوم رنگ هایی مثل نسکافه ای و کرم سیر به عنوان پارچه ی مبل، و کوسن هایی به رنگ های روشن مثل نباتی، سفید و شیری، فضایی آرامش بخش و رسمی برای منزلتان ایجاد می کنند. و نهایتا در حالت سوم، شما متناسب با رنگ مبل ها و کوسن های مد نظرتان، دو عدد مبل تک با پارچه ی طرح دار انتخاب می کنید. این کار مخصوصا برای حالت اول، جذابیت زیادی به فضای منزل شما می بخشد.


امیدواریم پاسخ ارائه شده برای شما راهگشا بوده باشد. در صورتی که احساس میکنید نکات بیشتری باید در این پاسخ ذکر شود حتما از همین طریق  این مساله را با ما در میان بگذارید تا مسائل مد نظرتان را برایتان بیان کنیم.

13 خرداد 1395

با سلام و تشکر از پاسختون
میخواستم بدونم ایا راهکاری.وجود داره با این رنگ های پیشنهادی خروجی از تصویر خونه رو ببینیم که ببینیم کدوم بهتر میشه؟
با تشکر
13 خرداد 1395

بله آقای محمد گرامی، امکان ساخت مدل سه بعدی و شبیه سازی فضا و قرار دادن مبلهایی با رنگهای مختلف در فضا وجود دارد. اما این کار در مشاوره ی دکوراسیون سایت نیست و به بخش خدمات طراحی مرتبط است. شما می توانید با پر کردن فرم طراحی نشیمن  از این خدمات استفاده کنید.

ارسال پاسخ