انتخاب رنگ‌مناسب برای منزل

سلام.لطفا منو راهنمایی کنید با توجه به رنگ بندی فرشم چه رنگی رو میتونم واسه وسایل خونم انتخاب کنم. مث مبل ، پرده و... انتخاب رنگ مناسب خیلی واسم سخت شده
مشاور: انستودیوز 9 مهر 1395 پاسخ داده شده
9 مهر 1395

سلام خانم رهای گرامی


بسیار خوشحالیم که شمارا در میان مخاطبان انستودیوز مشاهده می کنیم.


سوال شما کمی ناقص است و اطلاعات کافی برای مشاوره را به ما ارائه نمیکند، لطفا با ارسال تصاویری به ما نشان بدهید فرش منزلتان به چه رنگ است. طبیعتا در همان تصویر ما متوجه خواهیم شد که روشنایی فضا، رنگ دیوار ها، کف، قرنیز ها و سایر مشخصات فضا به چه صورت است و بر این اساس می توانیم مشاوره ای مناسب و کارآمد به شما ارائه نماییم.


مشتاقانه در انتظار دریافت اطلاعات تکمیلی هستیم تا شما را برای خرید وسایل مناسب همراهی نماییم.

9 مهر 1395

متاسفانه من هیچ اطلاعاتی از خونه ای ک قراره توش زندگی کنم ندارم. چون قراره ی خونه رهن کنیم و هنوز خونه انتخاب نکردیم.
9 مهر 1395

با تشکر از شماجهت ارسال تصویر فرش

همکاران ما فردا گزینه ها رنگبندی مناسب را به شما پیشنهاد خواهند کرد. پس از ارسال پاسخ ای-میلی برای اطلاع رسانی به شما ارسال خواهد شد.

 
9 مهر 1395

سلام مجدد خدمت شما.

با توجه به عکس ارسالی شما، همانطور که در تصویر ملاحظه می کنید، رنگ های موجود در فرش به قرار زیر می باشد. بنابراین چنانچه تمایل دارید رنگ های سایر لوازم خانه را از این دسته رنگ ها انتخاب کنید با توجه به رنگ غالبی که انتخاب کرده اید، رنگبندی های مختلفی قابل ارائه هستند که ویژگی های هر کدام را در ادامه برایتان شرح خواهیم داد.

مشاوره آنلاین انتخاب رنگ دکوراسیون منزل

رنگ های پیشنهادیتصویر اول: به دلیل حضور رنگ های سبز و آجری و عدم استفاده از رنگ های معمول، فضای ایجاد شده فضایی خاص است. بنابراین اگر تمایل به ایجاد فضایی متفاوت دارید این رنگ مبلمان و پرده انتخاب مناسبی می باشد. اما دقت داشته باشید که در این میان علایق شما بسیار مهم است چرا که ممکن است به دلیل خاص بودن رنگ هر سلیقه ای پذیرای چنین رنگبندی ای نباشد.

تصویر دوم: رنگ غالب قهوه ای و نارنجی است و در کوسن ها و تابلو های تزیینی و آباژور از رنگ سبز و کرم جهت هماهنگی استفاده شده است. با این ترفند قادر خواهید بود حتی در صورت ایجاد حس دل زدگی تنها با تغییر رنگ لوازم کوچک دکوری حال و هوای منزل را عوض کنید. همچنین در صورت تمایل برای تغییر دکوراسیون، این رنگ ها به راحتی با اکثر رنگ های دیگر همنشینی دارند . مبلمان این فضا به دلیل تیره بودن طیف رنگی دیر تر کثیف می شوند اگر رفت و آمد در منزلتان زیاد است، این انتخاب می تواند به شما کمک کند. ولی در صورتی که فضای نشیمن مساحت زیادی ندارد، این رنگبندی ممکن است باعث کوچکتر به نظر رسیدن فضا شده و حس خفگی ایجاد کند.

تصویر سوم: به کار بردن رنگ های روشن در منزل همیشه زیبایی، طراوت و روشنایی دلخواهی به خانه می بخشد. چنین رنگبندی هایی ویژگی همنشینی راحت با سایر رنگ ها که در مورد تصاویر قبلی نیز بیان شد را داراست. همچنین بر خلاف رنگ های تیره ی تصویر دوم، این رنگبندی از لحاظ بصری به بزرگ جلوه دادن فضا کمک می کند اما مشکل کثیف شدن سریع این پارچه هاست که به همین سبب پیشنهاد می کنیم از مبلمانی با پوشش های قابل شستشو و حتی چرمی استفاده کنید.

نهایتا این شما هستید که با توجه به توضیحات ارائه شده تصمیم میگیرید که شرایط و نظر شما برای کدام یک از گزینه ها مناسب تر است. اگر اهل ریسک هستید و به دنبال فضایی متفاوت می باشید گزینه ی اول پیشنهاد جذابیست. اگر رفت و آمد منزل زیاد بوده و مشکل کوچک بودن فضا را ندارید گزینه ی دوم به دلیل چرک تاب بودن رنگ اصلی انتخاب مناسبی است . در نهایت اگر با تمهیداتی مثل استفاده از رو مبلی های مناسب جلوی آلودگی پارچه اصلی مبل را میگیرید، گزینه ی آخر فضایی بسیار زیبا و شاد در منزل ایجاد می کند.
امیدواریم مطالب بیان شده شما را نتیجه ی مطلوبی رسانده باشد . چنانچه در آینده به راهنمایی دیگری در این مورد و سایر زمینه ها نیاز داشتید، خوشحال میشویم آن را با ما در میان بگذارید.
9 مهر 1395

سلامو خسته نباشد خدمت شما کارشناس گرامی.

ممنون از توضیحات کاملتون. اما ی چیزی ک هست من زیاد از مبلمان رنگی یا بهتر بگم خونه رنگی خوشم نمیاد. چون حس میکنم زود دلمو میزنه و ازش سیر میشم. من خودم دوس دارم سرویس چوبم سفید باشه و مبلمان کرم رنگ رو ترجیح میدم. اما انتخاب اون رنگ مکمل واسم سخته. نمیدونم چ رنگیه ک هم خونه رو بی روح نکنه هم باعث دلزدگی در طولانی مدت نشه. و اینکه رنگ مکمل حتما باید بید یکی از رنگای فرش باشه یا نه.

امیدوارم تونسته باشم دغدغه اصلی ک تو ذهنمه رو کامل توضیح داده باشم.
9 مهر 1395

خانم رهای گرامی، قبل از هرچیز لازم است این نکته را ذکر کنیم، همانطور که خودتان تصمیم گرفتید، می توانید مبلمان یا لوازم اصلی منزل را از رنگ های خنثی و مرسوم تر انتخاب کنید تا همیشه تازگی خود را داشته باشند، اما در انتخاب لوازم دکوراتیو کوچک منزل مانند کوسن ها، آباژور، تابلو نقاشی و... کمی جسارت به کار ببرید چرا که این وسایل چاشنی فضای شما بوده و رنگ آن ها تاثیر زیادی در حال و هوای محیط دارد که به دلیل قیمت نه چندان زیادشان به راحتی در صورت ایجاد حس دل زدگی قابل تعویض با رنگی دیگر بوده که در این صورت رنگی تازه و متفاوت به محیط می بخشد.
در پاسخ به سوالتان در مورد رنگ فرش ها باید بگوییم خیر؛ در واقع در طراحی دکوراسیون یک خانه ، ساده ترین و اولین جواب تکرار رنگ های موجود در کل فضاست. برای مثال فردی را مقایسه کنید که در انتخاب لباس خود سر تا پا از یک رنگ استفاده می کند نسبت به کسی که رنگ های متنوع اما هماهنگ در ست لباسش به کار می برد. فضای شما نیز همین گونه است. درست است که حالت اول شما را به جواب می رساند اما هنگامی که طیفی از رنگ های هماهنگ با هم را در فضا به کار می برید، زیبایی فضا دو چندان می شود. بنابراین می توانید از این رنگ ها به عنوان عامل هدایت کننده برای انتخاب رنگ مکمل استفاده کنید.
از آنجا که رنگ سبز تنها به مقدار اندکی در فرشتان به کار رفته ، تاثیر زیادی در انتخاب رنگ ندارد و بخش عمده ی فرش را همان تنالیته ی رنگ کرم تشکیل داده است، پس بر این اساس و طبق گفته های شما در رابطه با رنگ انتخابی برای سرویس مبلمان، در تصویر زیر گزینه های پیشنهادی به همراه همنشینی رنگ هر کدام از گزینه ها در پالت رنگی زیر هر تصویر با رنگ های موجود در فرش برایتان ارائه کردیم.

مشاوره ی آنلاین معماری برای انتخاب رنگ دکوراسیون

نمونه رنگ های پیشنهادیتصاویر شماره ی 2،5و 6 رنگ های سرزنده و بهاری بوده و به فضای خانه جان میبخشند. تصویر شماره 7 به دلیل خنثی بودن رنگ طوسی فضایی مینیمال به وجود می آورد پس اگر طرفدار رنگ های متنوع نیستید می توانید این گزینه را انتخاب کنید. شماره ی 8 به دلیل ملایم بودن رنگ های بنفش یاسی و سبز روشن فضایی آرامش بخش و لطیف ایجاد کرده است. همچنین اگر تمایل دارید کمی کنتراست در فضا ایجاد کنید تصاویر 3 و 4 گزینه های مناسبی از این جهت می باشند.
همانطور که مشاهده نمودید، می توانید متناسب با هر فصل تنها با تعویض رنگ روکش کوسن ها دکوراسیون جدیدی ایجاد کنید. در نهایت این شمایید که به محیط زندگیتان رنگی دلخواه می بخشید. امیدواریم راهنمایی های ما شما را به نتیجه ی دلخواهتان رسانده و تصمیم گیری را برایتان آسان کرده باشد.