انتخاب ابعاد فرش

سلام ابعاد پذیرایی منزل جدید 5/5×8هست. به نظر شما چه سایز فرشی مناسبه که از فضای پذیرایی بیشتراستفاده بشه . درضمن مبل استیل و مبل راحتی و بوفه هم در پذیرایی هست
مشاور: انستودیوز 4 مهر 1395 پاسخ داده شده
4 مهر 1395

با سلام خانم سمیه گرامی


با تشکر از حضورتان در سایت انستودیوز،  با توجه به این که از تعداد و نوع مبلمان مورد نظر شما اطلاعات دقیقی نداریم و تنها یک تصویر کلی از فضا به ما ارائه کرده اید و از ارتباط پذیرایی با سایر بخش های خانه اطلاع نداریم، سعی کرده ایم در این مشاوره دو تصویر به شما ارائه کنیم. و با این تصاویر به شما کمک کنیم تصور کنید در مساحت منزلتان، فرش های 9 متری و 12 متری ممکن است چطور به نظر برسند و نهایتا خودتان تصمیم گیرنده باشید.


پس با فرض اینکه مبلمان منزلتان به صورت ارایه شده در تصویرچیده شده باشد دو حالت برای فرش کردن آن در نظر گرفتیم . در حالت اول شما چنانچه مایل باشید فضای کمتری از منزلتان با فرش پوشانده شود می توانید دو فرش 9 متری را به صورت پلان ارایه  شده در تصویر زیر قرار دهید که در این صورت پایه های مبل ممکن است بر روی فرش قرار نگیرند و مبلمان دور آن چیده شود.
مشاوره دکوراسیون و انتخاب فرش مناسب

دو حالت پیشنهادیدر حالت بعدی می توانید از دو فرش 12 متری استفاده کنید و به صورت تصویر زیر ، آن را فرش کنید دراینصورت پایه های جلویی مبل بر روی فرش قرار میگیرند و انسجام بیشتری به فضای نشیمن شما می دهند.


دقت داشته باشید که این تصاویر تنها برای کمک به تصور بهتر از میزان پوششی که فرش 9 و 12 متری در منزلتان ایجاد می کنند حاضر شده اند و این پیشنهاد ما برای چیدمان فضا نیست. به طور کلی با توجه به مساحت منزلتان و استفاده از مصالح زیبا و رنگ روشن برای کف، به نظر می رسد استفاده از دو فرش 12 متری برای منزل شما گزینه ی مناسب تری باشد. اما این انتخاب به فاکتورهای دیگری مثل سلیقه ی شخصی، مسیر های عبور و مرور در منزل و مبلمانی که میخواهید خریداری کنید بستگی دارد.


امیداریم با توجه به توضیحات ارایه شده  و با توجه به مبلمان منزلتان و سلیقه شخصیتان، بتوانید فرش با ابعاد مناسب را تهیه کنید چنانچه این توضیحات شما را در انتخاب فرش مورد نظرتان یاری نکرد می توانید با بیان نظراتتان در همین بخش از ما بخواهید تا توضیحات تکمیلی را برایتان ارائه کنیم.

امتیاز شما به مشاوره

کیفیت:

زمان: