اتاق خواب

با سلام و تشکر از سایت خوبتان عکسهای اتاق خواب در حدود 36متر را گذاشته ام.نظر شما نسبت به چیدمان و تغییر رنگ وسایل اتاق(روتختی و فرش و سایر پیشنهادات) چیست؟ با تشکر
مشاور: انستودیوز 17 مرداد 1395 پاسخ داده شده
17 مرداد 1395

سلام خانم مرجان گرامی


اتاق خواب منزل شما مساحت بسیار مناسبی دارد، نورگیری آن نیز خوب است و دلباز به نظر می رسد. اینکه چه وسایلی در اتاق قرار بدهید بسیار به سبک زندگی شما بستگی دارد، پیشنهاد ما به شما این است که یک ست میز و مبل دو نفره در اتاق قرار بدهید و یک آباژور پایه بلند یا رومیزی نیز برای آن ست خریداری کنید تا فضایی دلنشین برای گفت و گو، صرف عصرانه، و مطالعه ایجاد کرده باشید.
مشاوره دکوراسیون اتاق خواب منزل

نمونه هایی از قرار دادن میز و مبل در اتاق خواب


به نظر می رسد پرده هایی که در اتاق استفاده کرده اید چندان برای کنترل میزان نور ورودی مناسب نباشند، اما این مساله بستگی به عادت شما دارد، اگر اتاق خواب پرنور را ترجیح میدهید پرده ای که انتخاب کرده اید مناسب است اما اگر ترجیح می دهید در طول روز (مثلا برای استراحت بعد از ظهر) بتوانید میزان نوری که به اتاق وارد می شود را کنترل کنید بهتر است در انتخاب پرده ها تجدید نظر کنید.


برای رنگبندی فضا پیشنهاد ما به شما این است که دیوار ها را به رنگی خنثی بزنید، مثلا بژ یا خاکستری، همچنین فرش اصلی هم به رنگی با زمینه ی خنثی خریداری کنید، اما وسایلی مثل رو تختی، کوسن مبل ها، فرش های کوچکتر، آباژور و روبالشی را به رنگ های دلخواهتان بخرید، مثلا سرخابی یا سبز یا هر رنگ دیگری که به آن علاقه دارید.


با این روش، شما می توانید در فصل های مختلف از رنگ های مختلف برای اتاقتان استفاده کنید و همیشه فضایی متنوع داشته باشید، اما اگر رنگی خاص مثل زرد، آبی و... را برای یکی از دیوار ها یا عناصر ثابت اتاق انتخاب کنید، ست کردن رنگ های دیگر با آن مشکل خواهد شد و نهایتا ممکن است مجبور باشید تنها از یک نوع رنگ در فضای اتاق استفاده کنید.
مشاوره رنگ و چیدمان اتاق خواب در منزل

ترکیب دیوار به رنگ خنثی و وسایلی به رنگ دلخواه


با توجه به این که سوالی آزاد مطرح کرده بودید، ممکن است پاسخ ما در برگیرنده ی تمامی نکات مورد نظر شما نباشد، از این رو اگر پس از مشاهده ی پاسخ ارسال شده احساس کردید به نکاتی تکمیلی احتیاج است، حتما نقائص پاسخ را با ما در میان بگذارید.

امتیاز شما به مشاوره

کیفیت:

زمان: