اتاق خواب

با سلام و احترام تصمیم داریم دیوارهای اتاق رو کاغذ دیواری کنیم و پرده و روتختی رو تغییر بدیم،رنگ سبز کمرنگ رو دوست دارم بکار گرفته بشه.و اگر لازم باشه تخت رو هم رنگ میکنیم.لطفا راهنمایی بفرمایید،در مورد رنگ درها هم لطفا راهنمایی بفرمایید.
مشاور: انستودیوز 25 خرداد 1395 پاسخ داده شده
25 خرداد 1395

سلام خانم میردهقان گرامی

خوشحالیم که سوالتان را در انستودیوز مطرح کرده اید

از اینکه رنگ سبز که رنگی است آرامش بخش و مناسب برای اتاق خواب را انتخاب کرده اید خوشحالیم. این رنگ را می توانید به صورت های مختلف با رنگ های دیگر ترکیب نمایید. در ادامه انواع ترکیب های رنگی اتاق خواب با محوریت رنگ سبز خدمتتان ارائه می شود.


حالت اول مربوط می شود به رنگ های هم خانواده رنگ سبز مثل رنگ آبی یا فیروزه ای . اگر تصمیم دارید رنگ دیوارها را به رنگ سبز روشن درآورید لازم است توجه نمایید که در انتخاب پرده و روتختی، طرح هایی انتخاب شود که دارای زمینه ای روشن مثل کرم است و نقوش آن به رنگ آبی و سبز باشد. همچنین در انتخاب رنگ بالش ها می توانید از رنگ آبی یا فیروزه ای استفاده کنید.
هم نشینی مناسب رنگ سبز و آبی در اتاق خواب

ترکیب رنگ سبز و آبی در فضای اتاق خواب


در شکل زیر نمونه هایی از فضای اتاق خواب را مشاهده می کنید که دارای سرویس خواب به رنگ چوبی تیره (مشابه وضع موجود اتاق شما) هستند و از رنگ سبز به عنوان رنگ حاکم بر فضا استفاده کرده اند. توجه داشته باشید چون رنگ سرویس خواب تیره است و همچنین دیوار به رنگ سبز در آمده لازم است از رنگ های خنثی در روتختی و پرده به مقدار لازم استفاده شود تا تعادل رنگ ها برقرار شود و حضور بیش از حد یک رنگ فضا را دلگیر و گرفته نکند. بنابراین گزینه پیش روی شما برای پرده و روتختی، زمینه ای روشن با نقوش و عناصر کوچک با لکه های رنگی است.
ترکیب رنگ سبز با رنگ های روشن مثل کرم و سفید به همراه لکه های کوچکی از رنگ های مشابه مثل فیروزه ای در کنار رنگ قهوه ای تیره چوب تختخواب

ترکیب رنگ سبز با رنگ های روشن مثل کرم و سفید به همراه لکه های کوچکی از رنگ های مشابه مثل فیروزه ای در کنار رنگ قهوه ای تیره چوب تختخواب


گزینه های فوق حالت هایی بود که رنگ سبز به همراه رنگ های مشابه و هم خانواده اش به کار رفت و به لحاظ رنگی محیطی آرام به وجود آورد.


حالت بعدی کمی جسورانه تر از رنگ ها استفاده می کند به این شکل که رنگ های متضاد رنگ سبز با آن همراه می شوند و محیطی شاد، رنگی و پر انرژی ایجاد می کنند. در اینجا می توانید رنگ های نزدیک به صورتی یا قرمز را با سبز ترکیب کنید، به عبارتی دیوار را به رنگ سبز در آورید، پرده و روتختی را زمینه روشن با نقوش صورتی پررنگ و سبز انتخاب کنید.
اتاق خواب سبز و صورتی

ترکیب رنگی سبز با رنگ متضاد و مکمل آن یعنی رنگ های نزدیک به صورتی پر رنگ


در شکل زیر از سه رنگ سبز، آبی و نارنجی استفاده شده است به طوری که دیوارها به رنگ سبز روشن ، فرش به رنگ آبی و سفید و روتختی با زمینه روشن با لکه های رنگی نارنجی و سبز انتخاب شده است. در اینجا شما با ترکیب سه رنگ ذکر شده می توانید تعادلی بین رنگ ها در اتاق خواب ایجاد نمایید و در عین حال محیطی شاداب و پر انرژی بیافرینید.


 

اتاق خواب سبز، آبی و نارنجی ترکیبی متعادل از رنگ ها ایجاد می کند

ترکیب رنگ های سبز روشن، نارنجی و آبی تیره در فضای اتاق خواب


در خصوص رنگ آمیزی تخت لازم است ذکر کنیم اگر اصرار بر این کار دارید رنگ سفید مناسب است چرا که باعث می شود فضا باز تر به نظر برسد و در این صورت می توانید با خیالی آسوده تر، از رنگ، در روتختی استفاده کنید اما همانطور که در تصاویر میبینید رنگ های تیره سرویس خواب در صورتی که در انتخاب روتختی از زمینه روشن استفاده کنید، در کنار رنگ سبز مناسب است.


در خصوص رنگ درها نیز پیشنهاد می کنیم رنگ روشن آن ها را حفظ کنید. رنگ سفید یا استخوانی در ترکیب با رنگ سبز دیوارها مناسب خواهد بود.
اتاق خواب رنگ سبز و در اتاق به رنگ سفید

رنگ درها در اتاق با محوریت رنگ سبز، سفید انتخاب شده استدر مورد طرح کاغذ دیواری نیز گزینه های متنوعی از طرح های ساده و هندسی تا طرح های گل دار و متنوع دیگر، پیش روی شماست. اما در انتخاب طرح و رنگ کاغذ توجه داشته باشید که با توجه به مساحت نسبتا کم فضای اتاق خواب طرح های با زمینه روشن و نقوش ریز یا کم رنگ را انتخاب نمایید و از به کارگیری رنگ های تیره و نقوش درشت و خیلی مشخص بپرهیزید.

انواع طرح های کاغذ دیواری به رنگ سبز

انواع طرح های کاغذ دیواری به رنگ سبزاینکه کدام دیوار را کاغذ دیواری کنید، این نکته را توجه نمایید که کاغذ دیواری در اتاق خواب شما قاعدتا مرکز توجه خواهد بود. در اتاق خواب نیز مهم ترین عنصر تختخواب است لذا در نگاه اول گزینه مناسب آن است که دیوار پشت تخت را کاغذ دیواری نمایید .

همچنین دیوار پشت تخت را می توانید با نصب تابلوها و تصاویر مختلف (همانطور که در وضع موجود اتاق مشاهده می شود) به صورت قاب شده و با نظم خاصی، تزیین و زیباتر نمایید.
در پایان بابت تاخیر در پاسخگویی به شما صمیمانه پوزش می طلبیم و امیدواریم از پاسخ ارائه شده رضایت داشته باشید. در صورتی که پاسخ ارائه شده نقایصی دارد یا سوال دیگری برایتان مطرح شده است حتما از همین طریق با ما در میان بگذارید.

 

ارسال پاسخ