آشپزخانه بدون اپن

با سلام و خسته نباشید خانه ای در حال ساخت داریم.که به مرحله نازک کاری رسیده است.لطفا راهنمایی کنید چون نمی خواهیم آشپزخانه اپن داشته باشیم و آشپزخانه مان دید داشته باشد و از طرفی هم نمی خواهیم دیوار ساده باشه که هم آشپزخانه تاریک بشه و هم نمای داخل پذیرایی زشت نشه.لطفا راهنمایی کنید و یک طرح سنتی-مدرن ارائه دهید
مشاور: انستودیوز 20 آذر 1395 پاسخ داده شده
20 آذر 1395

با سلام خدمت جناب آقای حسین زاده گرامی


از پیوستن شما در جمع مخاطبین انستودیوز بسیار خوشحالیم. بر اساس نیازهایی که در سوال مطرح نمودید، سه گزینه جهت پاسخ به مساله ی شما به همراه چیدمان پیشنهادی متناسب با هر گزینه ارائه دادیم که در تصویر پایین آنرا مشاهده خواهید کرد. در ادامه در مورد هر پیشنهاد و ویژگی های آن توضیح خواهیم داد.


چیدمان مناسب برای آشپزخانه کدام است؟ سه پیشنهاد برای چیدمان عناصر آشپزخانه شما


در چیدمان شماره 1میتوان از دیوار یا پارتیشنی ثابت اما متخلخل جهت جداسازی فضا های آشپزخانه و پذیرایی استفاده کرد این پارتیشن ها علاوه بر اینکه دید را محدود میکنند، برخلاف دیوارهای معمولی باعث دلگیر شدن فضا نخواهند شد، چرا که نور از طریق فضا های خالی طراحی شده به سادگی عبور خواهد کرد .


نمونه هایی از کاربرد این دیواره ها را در تصاویر زیر مشاهده می کنید.
چگونه از پارتیشن در آشپزخانه استفاده کنیم؟

استفاده از پارتیشن ها برای محدود کرده دید به درون آشپزخانه


جنس این پارتیشن ها می تواند از چوب یا MDF با رنگ هماهنگ با مبلمان و کابینت های منزل شما باشد. همچنین میتوانید با تغییر اندازه ی حفره های موجود در دیواره، از آنها برای چیدن وسایل تزئینی و کتاب و... نیز استفاده کنید.


در چیدمان شماره 2 ورودی آشپزخانه از وسط گرفته شده و دیواره جدا کننده به دو بخش در طرفین ورودی تقسیم می شود. این چیدمان به شما این امکان را می دهد که در صورت نیاز از قسمت پایین این دو فضا برای کابینت و قسمت بالای آن را بنا به نظرتان شیشه، قفسه، و یا حتی پرده یا شید نصب کنید. بدین ترتیب علاوه بر محدود کردن دید به آشپزخانه، می توانید از فضای پشت کانتر نهایت استفاده را ببرید. همچنین می توانید از تمام فضای مشخص شده برای قفسه استفاده کنید. نمونه ای از این ایده ها را در تصاویر زیر مشاهده خواهید کرد.
چگونه فضای ورودی آشپزخانه را جذاب کنیم؟

ایده هایی برای تعریف ورودی آشپزخانه به همراه محدود کردن دید به داخل


در چیدمان شماره 3 همانطور که مشاهده می کنید، فضای مشخص شده، به کانتری برای غذاخوری تبدیل می شود و می تواند نیازتان به میز ناهار خوری را برطرف نماید.
چگونه فضای ناهار خوری را با آشپزخانه ادغام کنیم؟

استفاده از کانتر آشپزخانه به عنوان ناهارخوری


علاوه بر چیدمان هایی که در بالا گفته شد، پیشنهاد دیگری نیز برای شما داریم. می توانید دیواره ی جدا کننده آشپزخانه را مانند آنچه در کروکی زیر مشاهده می کنید در وسط اجرا کنید و از آن برای نصب تلویزیون استفاده نمایید. همچنین برای جلوگیری از تاریکی فضا، می تواند در قسمت بالای دیواره از شیشه استفاده کنید.
چگونه آشپزخانه را از فضای پذیرایی جدا کنیم؟

استفاده از دیوار جداکننده برای نصب تلویزیون


امیدواریم پیشنهادات ارائه شده مورد رضایت شما قرار گرفته و راهگشای مساله ی شما باشد. چنانچه در این خصوص یا موضوعات دیگر سوالی داشتید، خوشحال می شویم آنرا با کارشناسان انستودیوز در میان بگذارید تا پاسخگوی شما باشیم.